Topení z přírodního kamene RoKuMaT s.r.o. language english language_germany

Hlavička


Často kladené otázky:

Jak je možné, že Vaše topení, které je na elektřinu, ušetří oproti přímotopům, které jsou také na elektřinu?
Topení z kamene díky částečné akumulaci a způsobu šíření tepla, je na rozdíl od přímotopů velice úsporným zdrojem tepla.V průměru je doba, po kterou kámen topí, v trvání 15 minut za hodinu.

Mohou se kamenné desky použít jako podlahové vytápění?
Tyto desky nelze použít jako typ podlahového vytápění, avšak jeho umístění ve vytápěných prostorách je libovolný. Lze jej namontovat na strop i na zeď v jakékoli vertikální nebo horizontální poloze.

Jak je možné že udáváte tak dlouhou životnost? To se neustálým zahříváním kámen nevysuší a nepraskne?
Protože kámen má svou přirozenou vlhkost,je schopen ji nejenom dodávat do místnosti, ale i pohlcovat, čímž dosahuje konstantní hodnoty v prostoru 53-58%. Tudíž nedochází k jeho vysušování a k následným mechanickým vadám.

Mám starý stoletý dům, ve kterém topím kamny na dřevo a přímotopy. Dokážou Vaše panely vytopit takto starou stavbu z kamene?
Topení z kamene je vhodné pro všechny typy staveb,což znamená že i pro tu Vaši. Přínosem ve starých stavbách je, že z panelu umístěného na zdi odchází i malá část tepla ze zadní části. Toto teplo prostupuje do zdi a nedochází zde ke srážení par a k vlhnutí. Naopak dopomáhá k vysoušení těchto stěn. Topení nesmí být pouze umístěno v prostorách se zvýšeným nebezpečím výbuchu.

Máme doma akumulační kamna. Máme 2 sazby el. proudu a snížená noční sazba trvá cca 16 hod. za den. Jak Vaše topení funguje v případě že běží denní proud?
V případě nainstalování topení z kamene, máte nárok na přímotopnou sazbu D45, která zaručuje nízký tarif (noční) v trvání 20 hodin denně. Zbývající 4 hodiny jsou pokryty akumulační schopností kamene. Tyto 4 hodiny neberte jako část dne kdy nízký tarif nejde, nýbrž jsou po hodinových intervalech rozprostřeny do celého dne.

Je termostat součástí panelů?
Prostorový termostat není součástí panelů. Našim zákazníkům doporučujeme prostorový bezdrátový termostat, který svou jednoduchou obsluhou a volitelným rozvrhem, zaručuje ideální provoz topení z kamene. Kámen lze připojit i na jiné druhy termostatů, anebo přímo do zásuvky.

Může se moje malá dcerka spálit dotekem o kamen? Je kámen dostatečně obroušen, aby se o něj někdo nepořezal?
Dlouhovlnné záření nerozpaluje vzduch ve svém okolí, takže i na povrchu je jiné teplo než u běžných konvekčních způsobů vytápění.Hrany kamene jsou opracovány tak, že vzniklá malá ploška zabraňuje náhodnému pořezání.

Jak často se dělají revize kamenů? Jaká firma je dělá?
U topení z kamene nepotřebujete dělat jakékoli revize anebo údržbu, postačí Vám k tomu vlhký hadřík jímž plochu kamene za vychladlého stavu otřete.

Udáváte, že kamen dosáhne maximální teploty 90°C, kde je ale psáno že se nemůže díky zkratům přehřát?
Naše výrobky v sobě obsahují dva typy termostatů. První je pracovní, který hlídá právě tu hranici 90°C, při jejímž dosažení odpojuje panel z obvodu a následně po vychladnutí o 3°C jej znova uvádí do provozu. Druhý termostat je bezpečnostní, který v případě přehřátí panelu na teplotu 150°C automaticky vypíná celý obvod. Protože kámen bez problémů zvládá teploty až 230°C, nemůže , i v případě přehřátí, dojít k jeho poškození.

     telephon (1K) tel. 602 577 474     telephon (1K) tel./fax: 383 399 175      topenizkamene@rokumat.cz                                        css (1K) xhtml (1K)