Topení z přírodního kamene RoKuMaT s.r.o. language english language_germany

Hlavička


NAŠE PŘEDNOSTI

Naše motto je: Inteligentně topit

obyvak2 (19K) obyvak1

Ve srovnání s topením z přírodního kamene jsou ostatní topení staré pece. Oproti těmto má topení z přírodního kamene tři jasné přednosti:

  • pro oči
  • pro pocit
  • pro peněženku

Topení z přírodního kamene topí elektřinou. Minimální třetí přednost Vás na tuto skutečnost upozorní. Také průzkumem Mnichovského institutu se zjistilo, že ve srovnání s topným olejem, zemním plynem a dálkovým vytápěním je to nejlevnější nosič energie. V Čechách dochází k velkému zatěžování životního prostředí skrze emise z dopravy. Pak následuje průmysl a domácnosti. Teprve na čtvrtém místě jsou elektrárny, ze kterých vychází ta nejmenší hrozba. Mimo to je ve výhledu, že se bilance bude i nadále zlepšovat, pokud se budou využívat obnovitelné zdroje energie jako je voda, vítr a slunce.

Bohužel je to ještě hudba budoucnosti.Přesto je dnes vedle starostí o životní prostředí také významné zachování zdrojů jako je topný olej a zemní plyn, dva světově omezené zdroje - tyto jsou skrze topení z přírodního kamene ušetřeny.

Za prvé: Topení z přírodního kamene vypadá jednoduše příjemně. Porovnejte si běžná topná tělesa nebo masivní akumulační kamna z topením z přírodního kamene a budete vědět, co máme na mysli.

Za druhé: Teplo, které vyzařuje topení z přírodního kamene je mnohem příjemnější. To není v žádném případě pověra, ale skutečnost, která pochází z tepelného zisku. Staré topení, jako ho známe, topí krátkovlnným tepelným zářením, kdežto topení z přírodního kamene topí dlouhovlnným tepelným zářením.

Za třetí: Topení z přírodního kamene je daleko příjemnější i pro Vaši peněženku. Ve srovnání s obvyklým topením je topení z přírodního kamene výhodnější nejen ve spotřebě elektřiny, ale hlavně v nákladech na údržbu, které Vám při tomto způsobu vytápění odpadají.


     telephon (1K) tel. 602 577 474     telephon (1K) tel./fax: 383 399 175      topenizkamene@rokumat.cz                                        css (1K) xhtml (1K)