Topení z přírodního kamene RoKuMaT s.r.o. language english language_germany

Hlavička


NAŠE PŘEDNOSTI

Pohodlné teplo

sonnenpaar (21K) grafik_konvektion (9K) grafik_naturstein (12K)

Když dosáhnou topná tělesa teplotu více než 50°C, začnou na základě speciálních vlastností žuly a mramoru vyzařovat dlouhovlnné záření. Také slunce vyzařuje dlouhovlnné záření, stejně tak i kachlová kamna. Vzpomínáte si na příjemné, pohodlné teplo od kachlových kamen?

Běžné topení ohřívá vzduch prostřednictvím krátkých vln v bezprostřední blízkosti topného tělesa. Teplý vzduch stoupá, pohybuje se podél stropu, chladne, klesá k podlaze a plyne zpět k topnému tělesu. Toto proudění tepla je známý oběh, který jistým způsobem zapříčiňuje neustálý průvan. Má také dvě jasné nevýhody.Proudění tepla může dosáhnout teplotního rozdílu až 15°C, pohybuje se, je pod stropem nejteplejší (horká hlava) a na podlaze nejchladnější (studené nohy). Exkrementy obsahující alergeny domácích prachových roztočů se vysouší a rozpadají se na ještě menší části, které se pak spojí s prachem a jsou skrze neustálý pohyb vzduchu v oběhu. Tento pohyb vzduchu trápí všechny astmatiky a alergiky. Ale i zdraví lidé pociťují uvolnění dýchacích cest a zlepšování zdravotního stavu, pokud je tento bludný kruh přerušen. Mimo jiné si tím ušetříte i práci s neustálým utíráním prachu.

Tepelné záření z přírodního kamene se obejde téměř bez neustálého pohybu vzduchu. Teplené záření z přírodního kamene zasahuje do zdí, stropu, podlahy, předmětů v místnosti. Tepelné záření zaplavuje místnost příjemným a pohodlným teplem. Je to pocit, jako by v pokoji topil kachlová kamna nebo samo slunce.Celá místnost pomalu přijímá tepelné záření a opět ho odevzdává. Celou místnost můžeme tedy přirovnat k topení. Z tohoto důvodu může být dle osobních požadavků teplota v místnosti cca o 3°C nižší. To sníží náklady na topení, tedy až 18% úspora energie.

Navíc mají kromě toho kameny z přírodního kamene schopnost pohltit vlhkost jako houba a v případě potřeby ji opět odevzdat. Skrze tuto vlastnost udržuje topení z přírodního kamene konstantně vlhkost vzduchu 52-58%.

Časopis FOCUS (03/95) píše o topení z přírodního kamene: " Nabízí příjemné teplo a je to čisté topení bez kouře, prachu a zápachu, tedy ekologicky prospěšné a navíc šetří elektřinu. Vysušení vzduchu je nemožné.


     telephon (1K) tel. 602 577 474     telephon (1K) tel. / fax: 383 399 175      e-mail: topenizkamene@rokumat.cz                             css (1K) xhtml (1K)